دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کاشان
  • تاریخ انتشار : 1402/03/03 - 14:40
  • تعداد بازدید : 560
  • تعداد بازدیدکننده : 547
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
  • /ZrSa

کارگاه پرینت سه‌بعدی و کاربرد آن در ترمیم و بازسازی بافت‌ها برگزار شد.

گروه علوم سلولی کاربردی با همکاری معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه کارگاه "پرینت سه‌بعدی و کاربرد آن در ترمیم و بازسازی بافت‎‌ها را در روز یکشنبه 31 اردیبهشت 1402 برگزار نمود.

به گزارش روابط عمومی دانشکده پزشکی، این کارگاه با حضور خانم دکتر طاهره مازوچی مدیر گروه علوم سلولی کاربردی دانشگاه و با تدریس خانم دکتر منصوره کاظمی عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی کاشان، آقای دکتر سید‌علی پورسمر عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و خانم مهندس مطهره میرزاده محقق و مدیر عامل شرکت همسان بافت آدلی در دو بخش تئوری و عملی برگزار گردید.

در ابتدا خانم دکتر منصوره کاظمی در خصوص برگزاری این کارگاه گفت: در مهندسی بافت، نیاز به ساخت یک داربست، بعنوان بستری جهت قرار گرفتن سلول‌ها بر روی آن و تقلید ماتریکس خارج سلولی در داخل بدن، با ساختار فیزیکی مناسب با امکان چسبندگی سلول‌ها به آن، مهاجرت سلولی، تکثیر و تمایز سلولی و در نهایت رشد و جایگزینی بافت جدید است.

این عضو هیئت علمی دانشگاه ضمن اشاره به روش‌های مختلف ساخت داربست و معایب آنها در مورد اهمیت فناوری پرینت سه‌بعدی درساخت داربست‌های سه‌بعدی توضیح دادند.

در این کارگاه علاوه بر آشنایی با مفاهیم مهندسی بافت و چاپ زیستی ، روش‌های مختلف پرینت سه‌بعدی و روش‌های آن، ساخت مدل سه‌بعدی و تهیه جی کد مناسب برای سیستم‌های اکستروژنی آموزش داده شد و شرکت کنندگان به صورت عملی اقدام به طراحی نمونه‌ و تولید یک جوهر زیستی نموده و آن را با دستگاه‌ پرینتر شرکت همسان بافت آدلی پرینت کردند.

  • گروه خبری : اخبار دانشکده ,کارگاه‌ها
  • کد خبر : 14618
مدیر سیستم
خبرنگار

مدیر سیستم

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

عبارت خود را درج و جهت جستجو
تنظیمات قالب