دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کاشان
  • تاریخ انتشار : 1402/06/05 - 08:04
  • تعداد بازدید : 425
  • تعداد بازدیدکننده : 399
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
  • /Zd5z

کارگاه آموزش شرح حال‌گیری (History Taking) برگزار شد.

به همت دانشجویان عضو کمیته دانشجویی دفتر توسعه آموزش (EDO) دانشکده پزشکی، کارگاه سه روزه آموزش شرح حال‌گیری (History Taking)، در تاریخ‌های 28، 29 و 31 مرداد ماه 1402 در مرکز مهارت‌های بالینی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشکده پزشکی، دکتر عطیه فقیهی مدیر دفتر توسعه آموزش (EDO) دانشکده پزشکی با اعلام این خبر افزود:

هدف از برگزاری این کارگاه آشنایی با نحوه اخذ، ثبت و ارائه یک شرح حال درست و بر اساس اصول استاندارد در محیط بالینی و تمرین این مهارت در دانشجویان پزشکی بود. گروه هدف این کارگاه دانشجویان مقطع مقدمات بالینی بودند که از نیمسال اول 1403-1402 وارد مقطع کارآموزی می‌شوند.

ایشان در ادامه افزود: این کارگاه در سه روز و توسط 10 نفر از دانشجویان عضو کمیته دانشجویی EDO (به عنوان مدرس و تسهیلگر) و به صورت کاملا داوطلبانه برگزار گردید. در روز اول کارگاه، دانشجویان با جلسات آموزشی بیمارستان (گزارش صبحگاهی، راند، گراند راند) و بخش‌های مختلف یک شرح‌حال آشنا شده و آن را تمرین کردند. روز دوم به نقد و بررسی شرح‌حال‌های اخذ شده توسط همتایان، اساتید و خود شرکت کنندگان اختصاص یافت. در روز سوم دانشجویان در یک محیط کاملا شبیه‌سازی شده و در بیمارستان نمادین (با حضور بیمارنما، همراه بیمار، پرستار و ارزیابان) نحوه اخذ یک شرح حال را به صورت کاملا عملی تجربه کردند و سپس به ارائه شرح حال‌های اخذ شده در جلسه شبیه سازی شده گزارش صبحگاهی و در حضور اساتید ارزیاب مدعو پرداختند.

دکتر فقیهی در پایان از زحمات و حمایت‌های ریاست محترم و معاونین دانشکده پزشکی و همچنین همکاری اساتید ارزیاب، دانشجویان، کارشناسان EDO و سایر عوامل همراهی کننده در برگزاری این کارگاه تشکر و قدردانی نمود و افزود: امید است برنامه‌هایی مشابه کارگاه حاضر بتواند منجر به ارتقاء کیفیت عملکرد دانشجویان عزیز در محیط بالینی گردد.

گفتنی است اساتید مدعو ارزیاب در این کارگاه؛ دکتر مهرداد سی منی (معاون آموزشی پزشکی عمومی دانشکده پزشکی)، دکتر منصوره مومن هروی (معاون آموزشی بالینی دانشکده پزشکی)، دکتر اسماعیل فخاریان (مدیر گروه جراحی مغز و اعصاب)، دکتر اعظم زیلوچیان مقدم (عضو هیئت علمی گروه داخلی)، دکتر مجید نمکی (عضو هیئت علمی گروه داخلی)، دکتر افسانه قلی پور (پزشکی عمومی، کارشناس آموزشی مرکز مهارت های بالینی)، دکتر زریچهر وکیلی (مدیر مرکز مطالعات و توسعه آموزش پزشکی (EDC)) و دکتر فخرالسادات میرحسینی (مسئول کمیته دانشجویی توسعه آموزش EDC) بودند.

همچنین مدرسین و تسهیلگران این کارگاه، دانشجویان پزشکی از مقاطع مختلف (کارورزی، کارآموزی و علوم پایه)؛ آقایان محمد مسعود زمانی فرد، محسن هدیه لو، علی صادقی، امیرارشیا سرکار، مهدی شاطری و خانم‌ها مریم قطبی، فاطمه اسدالهی، زینب اسدالهی، فاطمه مهدوی و آقای شایان فتاحیان (از رشته پرستاری) بودند.

  • گروه خبری : اخبار دانشکده ,کارگاه‌ها
  • کد خبر : 103240

تصاویر

فاطمه آریایی
خبرنگار

فاطمه آریایی

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

عبارت خود را درج و جهت جستجو
تنظیمات قالب