رسالت دانشکده پزشکی : ما برانیم تا دانشجویانی تربیت نماییم که در موقعیت حرفه ای از اساتید خود برتر باشند

7:36:32 PM 1400 / 05 / 11
 

 

رسالت و اهداف گروه سلولی کاربردی

 

رسالت این رشته تربیت دانش آموختگانی است که با استفاده از روشهایی نظیر مهندسی ژنتیک  غیره، قادر به تولید، تکثیر، تمایز دهی و فرآوری سلولهای مورد نیاز برای فرآورده­های سلولهای انسانی حیوانی بوده، خدمات خود را در جنبه­های آموزشی، پژوهشی، صنعتی و مشاوره­ای به جامعه ارائه دهند.

 

چشم انداز (Vision):

در 10 سال آینده این رشته در زمینه استانداردهای آموزشی و پیامدهای پژوهشی جزء سه کشور برتر منطقه و دارای رتبه در دنیا خواهد بود.

 

ماموریت و استراتژی:


استراتژی کلی رشته علوم سلولی کاربردی  ایجاد یک حلقه اموزشی در تحقیقات بین بخشی(Interdiciplinary) سلول درمانی در جهت ایجاد پلی بین تحقیقات پایه ای بیولوژی سلولهای بنیادی و تحقیقات کلینیکی جهت استفاده از stem cell therapy برای درمان بیماریای مختلف انسانی می باشد. در حقیقت در جهت  انتقال دانش  از میز ازمایشگاه به بلین بیمار (Lab bech to bedside) می باشد. این عمل با شناخت مکانیسم داخلی  فعالیت سلولهای بنیادی به ما امکان می دهد که بیماریها را زودتر تشخیص بدهیم، درمان را موثرتر انجام دهیم ود در نهایت بتوانیم از بیماری جلوگیری کنیم. تحقیقات کلینیکی اساس پتانسل درمانهای جدید خواهد بود. افزایش ارتباط بین معققین علوم پایه و کلینیکی در اولویت اول می باشد. در حقیقت این رشته کمک می کند تا مشکلات کلینیکی و محدودیت های درمانی به محققین این رشته در حوزه علوم پایه بیولوژی سلولهای بنیادی جهت حل مشکل منتقل گردد.
طبق اهداف در نظر گرفته شده برای این گروه، زمینه­های تحقیقات در جهت نیل به اهداف از پیش تعیین شده به صورت مطالعات پایه ­ایی- حیوانی و پیش ­بالینی و بالینی عنوان­ بندی شده است. درتحقیقات پایه­ایی روش­های نوین جهت بررسی و اکتشاف خواص درمانی سلول­های بنیادی مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت.
استراتژی درمان بیماری­ها در تحقیقات پیش­ بالینی و ایمنی- کارایی روش­های به کار گرفته شده جهت درمان در مدل انسانی در تحقیقات بالینی کارآزمایی می­شوند.
 

اهداف کلی (Aims):

اهداف کلی این رشته عبارتند از:

*تأمین نیروهای لازم جهت مقاصد آموزشی و پژوهشی در دانشگاهها و مراکز تحقیقاتی وابسته

*تربیت افراد جهت مشاوره و همکاری با پزشکان

*کمک به صنعت در تولید سلولها

*تربیت نیروی انسانی متخصص جهت کمک به کادر درمانی به عنوان عضو تیم سلامت

 

 

   

جشنواره پرتال

انتخاب پرتال برتر