رسالت دانشکده پزشکی : ما برانیم تا دانشجویانی تربیت نماییم که در موقعیت حرفه ای از اساتید خود برتر باشند

8:07:30 PM 1398 / 12 / 03
 
 
معاونت بین الملل دانشکده پزشکی کاشان
 

   

مقدمه

در عصر حاضر بین المللی سازی دانشگاهها یکی از مهمترین مباحث مطرح شده در جوامع علمی می باشد که تاثیر بسزایی در تحولات آموزش عالی ، ساختارهای اجتماعی، فرهنگی دارد. با توجه به تحولات صورت گرفته در بیشتر دانشگاههای سراسر دنیا، انتظار می رود که همواره متوجه نیازهای علمی ، آموزشی، پژوهشی و فناوری روز دنیا باشیم .همچنین به استناد وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و فرمایشات مقام معظم رهبری "که توسعه روابط بین الملل برای دستیابی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به جایگاه شایسته خود در دنیا به ویژه جهان اسلام که یکی از مهمترین موضوعات راهبردی می باشد" بر آن شدیم تا با استفاده بهینه از فرصت های موجود بین المللی در همکاری های مشترک علمی ، پژوهشی و فناوری، اقدامات لازم را درجهت نیل به اهداف ملی که مهمترین آن ارتقای سلامت جامعه از طریق توسعه سیستم سلامت که با تاکید بر دسترسی عادلانه به خدمات باکیفیت سلامت می باشد را سرلوحه اقدامات خویش قراردهیم.

 

دانشگاه علوم پزشکی کاشان

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کاشان، یکی از دستاوردهای دهه اول انقلاب شکوهمند اسلامی می باشد که در سال 1365، به عنوان دانشکده علوم پزشکی تاسیس گردید. در حال حاضر، این دانشگاه با پنج دانشکده پزشکی، پرستاری، مامایی، بهداشت، پیراپزشکی و دندانپزشکی، پردیس خودگردان و ده مرکز تحقیقات با عناوین مرکز تحقیقات تروما، علوم تشریح، فیزیولوژی و مراکز تحقیقات بیوشیمی و تغذیه در بیماریهای متابولیک، پرستاری تروما،تولیدسلولهای جنسی، عوامل اجتماعی موثر برسلامت، فناوری اطلاعات سلامت، بیماری های اتوایمیون و بیماری های عفونی یک از بهترین دانشگاههای علوم پزشکی ایران می باشد. فارغ التحصیلی بیش از 13000 دانش آموخته و تربیت بیش از 1800 پزشک عمومی و 300 متخصص، از دیگر افتخارات این دانشگاه می باشد. در حال حاضر این دانشگاه دارای 204 نفر عضو هیئت علمی است که تعداد 16 نفر از آنها در مرتبه استادی، 46 نفر در مرتبه دانشیاری، 109 نفردر مرتبه استادیاری و 30 نفر در مرتبه مربی اشتغال دارند و باتوجه به ارتقاء سطح کیفی، از سال 1391 دارای هیئت ممیزه مستقل می باشد.

 

دانشکده پزشکی کاشان
دانشکده پزشکی کاشان باستناد مصوبه دومین جلسه شورای گسترش دانشگاههای علوم پزشکی کشور مورخ 30/9/65 در بهمن ماه 1365 تأسیس و با پذیرش 150 نفر دانشجو در رشته پزشکی رسماً شروع بکار نمود و در سال 1372 اولین دوره گروه پزشکی این دانشکده فارغ التحصیل گردید. دوره های تحصیلات تکمیلی دایر در دانشکده پزشکی شامل دوره های دستیاری تخصصی کودکان، زنان و زایمان، بیماریهای داخلی و جراحی عمومی، دستیاری اطفال، روانپزشکی، بیهوشی، عفونی، رادیولوژی، نورولوژی و پاتولوژی و در مقطع کارشناسی ارشد، شامل رشته های انگل شناسی ومیکروب شناسی، آناتومی، فیزیولوژی, دکترای تخصصی سلولی و ملکولی و مطالعات اعتیاد میباشد. 
 

 

دانشگاه علوم پزشکی کاشان
دانشگاه علوم پزشکی کاشان
دانشگاه علوم پزشکی کاشان
دانشگاه علوم پزشکی کاشان
   

جشنواره پرتال

انتخاب پرتال برتر