رسالت دانشکده پزشکی : ما برانیم تا دانشجویانی تربیت نماییم که در موقعیت حرفه ای از اساتید خود برتر باشند

9:21:45 PM 1399 / 10 / 28
 
اخبار دانشکده

هشتمین دوره آموزش کارورزان پزشکی اجتماعی سال جاری، در مراکز خدمات جامع سلامت روستایی آغاز شد

هشتمین دوره آموزش کارورزان پزشکی اجتماعی سال جاری، در مراکز خدمات جامع سلامت روستایی تحت پوشش معاونت بهداشتی دانشگاه از تاریخ ۱۳۹۹/۱۰/۱۰  آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی دانشکده پزشکی، مدیر گروه پزشکی اجتماعی با اشاره به اینکه کارورزان پزشکی اجتماعی به مدت ۹ روز در روستا اقامت دارند اظهار داشت: این مدت فرصتی را فراهم می‌کند تا دانشجویان دوره پزشکی عمومی با نگاه سلامت‌ محور و تقدم پیشگیری بر درمان  (به‌جای بیمارمحوری) و با محوریت جامعه (به‌جای بیمارستان) به کسب مهارت در مدیریت نظام عرضه خدمات بهداشتی درمانی، مدیریت بیماری در خدمات سرپایی و مدیریت حل مشکلات بهداشتی درمانی بپردازند.

دکتر مجتبی صحت افزود: روش‌های مختلف یافتن مشکلات سلامت جامعه، تجزیه، تحلیل و اولویت‌بندی آن ها، از مهم‌ترین مسئولیت‌های پزشک در مدیریت خدمات سلامت در روستا می باشد.

وی با بیان اینکه جامعه‌ محوربودن آموزش پزشکی در ایجاد نگرش مناسب دانشجویان پزشکی نسبت به وظایف بعدی آن ها و نیازهای جامعه تاثیرگذار خواهد بود گفت: این امر به دانشجویان دیدگاه مناسبی در زمینه‌های چگونگی سنجش سلامت، ابتلا و مرگ‌ و میر، علت تفاوت شاخص‌ها بین جوامع مختلف و چگونگی پاسخ‌دهی به نیازهای گوناگون افراد در سیستم بهداشت و درمان می‌دهد و همچنین به دانشجویان در شناخت بهتر ارتباط عوامل اجتماعی اقتصادی با سلامت جامعه کمک می‌کند.

ساعت : 10:23 -  روز  : شنبه  - 13 /  10 / 1399 /  شماره خبر : 30 / تعداد نمايش :56

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :

نام:   
ایمیل:  
نظر:    

  نظرات كاربران:


   

جشنواره پرتال

انتخاب پرتال برتر